Excel wysokość wiersza w cm / mm – jak ustawić?

Tematem dzisiejszego krótkiego poradnika będzie arkusz kalkulacyjny Excel. Dowiesz się z niego jak ustawić w programie Excel wysokość wiersza w cm lub mm oraz jak ustawić w programie Excel szerokość wiersza w cm lub mm, bo w brew pozorom nie ustawia się ich tak samo. Zapraszamy do lektury.
Arkusz kalkulacyjny od lat stanowi podstawowe narzędzie pracy biurowej. Budowanie tabel i uzupełnianie danych w arkuszu jest bardzo proste i robi się to niesłychanie sprawnie. Tworzenie i edytowanie tabel z danymi tekstowymi jest zdecydowanie łatwiejsze niż wykonanie takich działań w edytorze tekstu. Warto o tym pamiętać i wykorzystywać arkusz kalkulacyjny na co dzień.

Ustawienia drukowania wbudowane w program umożliwiają nam skalowanie wielkości arkusza. Program na nasze życzenie automatycznie dostosuje szerokość kolumn, bądź wysokość wierszy w taki sposób aby nasze dane „zmieściły się” na kartce.

Czasami jednak zależy nam na tym, aby komórka w programie miała konkretny, ściśle określony rozmiar. Tu może pojawić się kłopot, gdyż rozmiar komórki określony jest w pikselach.