Skip to content

Księgowość online

Pełna księgowość | KPiR | Kadry i płace

Wychodząc naprzeciw potrzebom obecnych i przyszłych klientów naszego biura rachunkowego uruchomiliśmy innowacyjną usługę księgowość online, w pełni zdalne świadczenie kompleksowych usług księgowych.

Nie trać czasu na wizyty w biurze. Przesyłaj dokumenty w dowolnej chwili 24h/7 dni w tygodniu.

Pandemia niewątpliwie nauczyła nas większej elastyczności w podejściu do kontaktów biznesowych i świadczenia usług. Coś, co w pierwszym momencie wydawało się całkowicie abstrakcyjne i trudne, zostało wymuszone na nas wszystkich i okazało się czymś, co da się okiełznać. Rzeczywistość zaskakuje nas każdego dnia, jednak niektóre rzeczy pozostają niezmienne. W dalszym ciągu obowiązują nas sztywne terminy rozliczenia z urzędem skarbowym czy ZUS. Podobnie jak nasi klienci, tak i my dostosowujemy formę naszego działania do zmieniających się okoliczności. Stajemy się bardziej elastyczni, otwarci i innowacyjni.

Biuro rachunkowe DD Tax poza usługami stacjonarnymi świadczonymi w siedzibie biura w Brodnicy udostępnia swoim klientom usługę księgowość online, czyli świadczenie usług księgowych na odległość. Świadczenie usług księgowych przez Internet jest dla klientów niezwykle wygodne i pozwala im zaoszczędzić czas.

Nasze biuro rachunkowe świadcząc usługi księgowe na odległość wykorzystuje nowoczesną platformę komunikacyjną pozwalającą w szybki i prosty sposób przekazywać informacje i dokumenty między klientem, a biurem.

Usługa księgowość na odległość likwiduje granice i umożliwia nam podjęcie współpracy z przedsiębiorcami z terenu całej Polski. Z wdrożenia usługi księgowość online mogą oczywiście korzystać także nasi dotychczasowi i przyszli klienci z Brodnicy i okolic. Wierzymy, że świadczenie usług księgowych przez Internet zaoszczędzi Państwa czas i przyspieszy dokonanie Państwa rozliczeń.

Współpraca z naszym biurem rachunkowym w ramach usługi księgowość na odległość

etapy współpracy

 • 1. Ustalenie szczegółów + wycena

  Pierwszy etap współpracy, to ustalenie konkretnych warunków współpracy i indywidualna wycena usług księgowych dopasowana do Państwa działalności gospodarczej. Wycenę otrzymają Państwo wypełniając ankietę dostępną na naszej stronie TUTAJ, lub kontaktując się z nami telefonicznie.

  Na tym etapie ustalamy także w jaki sposób chcielibyście Państwo przekazywać dokumenty do biura. Oferujemy Państwu trzy możliwości przekazania dokumentów:

  Wysyłka kurierem / pocztą (oryginały dokumentów przechowywane w siedzibie naszego Biura)

  Przy tej formie współpracy dokumenty są przez Państwa wysyłane kurierem lub pocztą tradycyjną na adres naszego biura rachunkowego w Brodnicy. Dokumenty powinny dotrzeć do nas maksymalnie do 8 dnia kolejnego miesiąca.

  Wysyłka dokumentów w formie pliku PDF, dobrej jakości skanu lub zdjęcia (oryginały dokumentów przechowywane w siedzibie Państwa Firmy)

  Przy tej formie współpracy dokumenty są przez Państwa wysyłane poprzez udostępnioną Państwu platformę internetową lub aplikację mobilną. Dokumenty możecie Państwo wysyłać na bieżąco o dowolnej porze. Komplet dokumentów powinien dotrzeć do nas maksymalnie do 8 dnia kolejnego miesiąca. Klienci przesyłający dokumenty na bieżąco mogą liczyć na szybszą informację zwrotną dot. państwa rozliczeń i zobowiązań podatkowych.

  Wysyłka dokumentów w formie pliku PDF, dobrej jakości skanu lub zdjęcia + wysyłka kompletu dokumentów  kurierem / pocztą (oryginały dokumentów przechowywane w siedzibie  naszego Biura Rachunkowego)

  Opcja, która łączy w sobie zalety obu poprzednich. Przy tej formie współpracy dokumenty są przez Państwa wysyłane poprzez udostępnioną Państwu platformę internetową lub aplikację mobilną, a po zakończeniu miesiąca przesyłają Państwo komplet dokumentów na adres naszego biura rachunkowego. Dokumenty w tym przypadku powinny dotrzeć do nas do 15. dnia kolejnego miesiąca.

 • 2. Podpisanie umowy

  Kolejny etap współpracy z biurem rachunkowym na odległość, to podpisanie umowy. Po ustaleniu szczegółów przyszłej współpracy i zaakceptowaniu szkicu umowy otrzymają Państwo umowę podpisaną przez nas podpisem kwalifikowanym. Umowę tę należy wydrukować, podpisać i odesłać na adres naszego biura rachunkowego. Jeśli posiadacie Państwo podpis elektroniczny, to oczywiście umowę można podpisać za jego pomocą i tak podpisaną odesłać mailem.

 • 3. Złożenie dokumentów do Urzędu Skarbowego

  Po podpisaniu umowy prześlemy do Państwa dokumenty, które należy złożyć w urzędzie skarbowym w związku z podpisaniem umowy z biurem rachunkowym. Przekażemy także informacje niezbędne do ustanowienia pełnomocnictwa w ZUS.

 • 4. Właściwa współpraca

  Kiedy mamy za sobą wszystkie formalności opisane w trzech poprzednich krokach możemy przystąpić do standardowej współpracy. Państwo przesyłają do nas dokumenty zgodnie ze sposobem wybranym na pierwszym etapie, a my przygotowujemy Państwa rozliczenie i przesyłamy mailowo i poprzez aplikację informacje dotyczące wysokości państwa zobowiązań wobec urzędu skarbowego i ZUS. Deklaracje podatkowe, w tym. m.in. pliki JPK przesyłamy w Państwa imieniu bezpośrednio do właściwego urzędu.

  Jeżeli decydują się Państwo na przechowywanie oryginałów dokumentów we własnej siedzibie, to po zakończeniu miesiąca otrzymają Państwo od biura komplet dokumentów księgowych, które należy wydrukować i przechowywać razem z oryginalną dokumentacją.

  Wszelkie konsultacje z biurem odbywają się za pośrednictwem maila lub telefonicznie.

Co zyskuje klient biura rachunkowego decydując się na podjęcie współpracy w ramach usługi księgowość online?

Księgowość online

Pulpit klienta – wszystkie informacje w jednym miejscu.

Możesz w szybki sposób wysłać do KonektoSmart zdjęcia i pliki dokumentów. Na pulpicie klienta masz dostęp do informacji, czy przesłane przez Ciebie dokumenty zostały już przez nas zaksięgowane. Systematyczne przesyłanie dokumentów zakupowych i sprzedażowych w ciągu miesiąca da nam możliwość zaksięgowania ich szybciej, niż w przypadku usług stacjonarnego biura rachunkowego. W związku z tym klienci korzystający z usługi księgowość online mogą liczyć na podanie szacunkowego wyniku jeszcze przed zakończeniem miesiąca. Już nie musisz tracić czasu na dzwonienie do biura rachunkowego i dopytywanie, czy Twoje dokumenty są już zaksięgowane. Wystarczy, że zalogujesz się do pulpitu klienta.

Wysyłanie wiadomości do biura rachunkowego i otrzymywanie ważnych komunikatów.

Korzystający z usługi księgowość online mają wgląd do przesłanych przez biuro rachunkowe wyliczeń dotyczących wysokości zaliczki na podatek dochodowy i składek ZUS, zarówno aktualnych, jak i archiwalnych. Aktualne i historyczne dane o wysokości opłat i zestawieniu, pomogą w podejmowaniu kluczowych decyzji i są dostępne 24h na dobę. Znajdziesz tu także informację o koncie, na które powinieneś uiścić opłaty i obowiązujące terminy zapłaty.

Ważne komunikaty, zmiany w przepisach, czy indywidualne wiadomości przesłane przez biuro rachunkowe, dotrą do klientów korzystających z usługi księgowość online szybciej. Można je odebrać na komórce, tablecie, czy komputerze, tak jak Ci wygodnie. Wiadomości odbierzesz w wolnej chwili, a telefon z biura rachunkowego nie zakłóci Ci ważnego spotkania z klientem.

Księgowość online
Księgowość online

Powiadomienia o zbliżających się terminach

Klienci, którzy zdecydują się korzystać z usługi księgowość online będą mogli pobrać na swój telefon dedykowaną aplikację. Aplikacja w szybki i prosty sposób przekaże informacje o wiadomościach przesłanych przez biuro rachunkowe, zbliżających się terminach i wyliczeniach zamieszczonych przez biuro rachunkowe na Twoim pulpicie.

Faktury sprzedażowe bez limitu ZA DARMO dla klientów wybierających usługi księgowe w formie Księgowość online

Platforma KonektoSmart, którą biuro rachunkowe DD Tax udostępnia swoim klientom posiada dodatkowy moduł wystawiania faktur sprzedażowych różnego rodzaju (krajowe, walutowe, zaliczkowe, do paragonu, faktury korygujące itp.). Wystawioną fakturę można automatycznie przesłać drogą mailową do swojego kontrahenta i do biura rachunkowego. Możesz to zrobić bezpośrednio z aplikacji. Przesłane faktury są księgowane przez biuro rachunkowe w najszybszym możliwym terminie, a zaksięgowane dokumenty otrzymają odpowiedni status na Twoim pulpicie klienta. 

Klienci biura rachunkowego, którzy zdecydują aby ich usługi księgowe były prowadzone zdalnie w ramach usługi Księgowość Online nie ponoszą dodatkowych kosztów za korzystanie z modułu wystawiania faktur. Jest on dla Państwa udostępniany przez biuro rachunkowe całkowicie za darmo. Moduł do wystawiania faktur dostępny jest także w aplikacji KonektoSmart na systemy Android. Z aplikacji może korzystać każdy klient biura rachunkowego decydujący się na usługi księgowe w ramach opcji Księgowość Online. Faktury możesz więc wystawiać o dowolnej porze z dowolnego miejsca i bezproblemowo przekazać je do naszego biura rachunkowego w Brodnicy.

Więcej informacji odnośnie KonektoSmart znajdziecie Państwo na ulotce informacyjnej dla klientów biura rachunkowego, którą można pobrać TUTAJ.

Księgowość online